فیلتر روغن پرفلاکس یکی از موارد ضروری که باعث می شود یک موتور احتراق داخلی به درستی عمل کند این است که قطعات موتور به درستی و به حد لزوم با روغنی فاقد هرگونه ذرات اضافه پوشیده شود تا از هرگونه سایش زودرس این قطعات جلوگیری به عمل آید. برای رسیدن به این هدف ، فیلتر روغن با تصفیه مداوم ذرات اضافی و ساینده موجود در روغن و باقیمانده از حاصل احتراق درون موتور را جذب کرده تا همانطور که در بالا گفته شد پوشش مناسب و پاکی از روغن بر روی قطعات موتور قرار گیرد و مانع از ورود مجدد هرگونه آلایندگی به موتور گردد . در این صورت مصرف سوخت نیز کاهش می یابد. فیلترهای روغن Purflux به صورت فیلترهای on-spin یا به صورت فیلترهای کارتریجی که درون درپوش فیلتر قرار می گیرند طراحی شده اند. از آنجایی که فیلترهای on-spin از تکنولوژی بالایی برخوردار هستند پس از پایان عمر مفیدشان می توانند به طور کامل جایگزین شوند.
PURFLUX با به کار بردن به روزترین فن آوری های به کار رفته در تولید قطعات اصلی، محصولات خود را برای مشتریان قطعات یدکی با بالاترین و بهترین عملکرد عرضه می کند.
علاوه بر این PURFLUX به لطف بهره گیری از سیستم تجزیه و تحلیل ارزش، قادر است به طور فزاینده ای اقدام به تولید فیلتر های فشرده تر با وزن کمتر نماید و در نتیجه با کاهش تعداد بازیافت فیلترها از محیط زیست حمایت کند. PURFLUX به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سیستم های فیلتراسیون خودرو، نقش فعالی با حضور در کمیته تدوین استانداردهای ISO ایفا می کند. همچنین کمک شایانی در ایجاد روش های جدید، قابل اعتماد و مدرن آزمایش محصولات دارد.
PURFLUX بر اساس تقاضای روز افزون بازار به مشتریان قطعات یدکی، دامنه گسترده ای از فیلترهای روغن را ارائه می کند.