اتومکانیکا ۲۰۱۸ – با توجه به اینکه نیاز مبرم برای حفاظت از سلامتی راننده خودرو و سرنشینان آن رو به افزایش است، بازار فیلتر هوای کابین در حال تکامل بوده و تحول یافته است . افزایش فزاینده تعداد خودروها، باعث بالا رفتن غلظت آلاینده ها و سایر گاز های آلرژی زا در هوا شده است.
حدود ۴۰ درصد از اروپائیان (این آمار هر ساله رو به افزایش است) به مواد آلرژی زایی که از طریق هوا منتقل می شود حساسیت دارند.

* لازم به ذکر است که این مواد فقط گرده های موجود در هوا نیستند بلکه گازها و ذرات معلق در هوا نقش اثر گذاری بر روی آلودگی هوا و به خطر انداختن سلامتی سرنشینان خودرو دارند .
این امر ضرورت حیاتی استفاده از فیلتر هوای کابین که در ساخت آن از تکنولوژی های روز استفاده شده باشد را به اثبات می رساند. این فیلتر ها با ممانعت از ورود آلاینده های زیان آور، گازها، بو های نامطبوع و ذرات میکروسکوپی که در هوا معلق هستند از سلامتی سرنشینان خودرو محافظت می نمایند.
علائم آلرژی از قبیل عطسه کردن ، خارش چشم ها و … می توانند باعث از بین رفتن تمرکز راننده شوند. سطح جدیدی از محافظت در برابر آلاینده ها و ذرات مضری که از طریق هوا منتقل می شوند ، با بهره گیری از تکنولوژی جدید CABIN3TECH+ در فیلتر هوای کابین خودرو ها، با ممانعت از ورود ذرات مضر به داخل خودرو میسر می شود.
CABIN3TECH+ فیلتری خلاقانه است که در بازار قطعات یدکی عرضه خواهد شد. با این فیلتر می توانید مطمئن باشید که در رفت و آمد های روزانه و همچنین در دراز مدت، از ورود آلاینده ها به داخل کابین خودرو ممانعت خواهد شد.
برای محافظت حداکثری ، CABIN3TECH+ از سه لایه ساخته شده است:
۱- فیلتراسیون مقدماتی با استفاده از مواد سنتزی ، که به منظور به دام انداختن و ممانعت از ورود ذرات آلاینده ، آلرژی زا و گرد و غبار (ذرات ۱۰۰-۱۰ میکرون) طراحی شده است.
۲- لایه کربن فعال که با استفاده از پوسته نارگیل با کیفیت بالا ساخته شده است. کربن فعال جاذب بو های نامطبوع، گازهای زیان آور (تولوئن ، بوتان ، NO2 و CO2) است که به طور بالقوه می توانند موجب سر درد ، تحریک مخاط و سرفه کردن شوند.
۳- لایه الکترواستاتیک ذوب شده که ذرات بسیار کوچک از قبیل گرد و خاک محیط ، گرده ها و بوی نامطبوع لنت ترمز را به وسیله نیروی الکترو استاتیک جذب می کند . ذراتی به بزرگی ۵/۲ میکرون (۲۰ برابر کوچکتر از تار موی انسان) که تا ۸/۹۸ درصد از ورودشان به داخل کابین خودرو جلوگیری می شود. این ذرات وارد ریه ها شده و آن را تحریک می کنند . همچنین می توانند باعث بروز و تشدید بیماری های مزمن از قبیل آسم ، برونشیت و یا سایر بیماری های تنفسی شوند.
مهم است بدانیم که فیلتر کابین می بایست سالانه و یا حداکثر پس از پیمایش ۱۵۰۰۰ کیلومتر تعویض شود. نه تنها به خاطر داشتن هوایی سالم و با کیفیت مطلوب در داخل خودرو بلکه به جهت اطمینان از عملکرد درست و مناسب سیستم تهویه مطبوع خودرو .
فیلتر کابین مسدود شده مانع عملکرد مطلوب سیستم تهویه داخل خودرو شده و می تواند در فصل زمستان باعث بخار گرفتگی و کاهش دید در شیشه جلوی خودرو شود .
CABIN3TECH+ شامل ۵۶ نوع فیلتر است که میتواند بیش از ۱۵۰ میلیون خودرو را در اروپا پوشش دهد.
برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در خصوص فیلتر CABIN3TECH+ و طریقه نصب آن به وبسایت ما مراجعه کنید.

* منبع: آکادمی آلرژی و ایمونولوژی بالینی اروپا