فیلتر هوا کابین پرفلاکس از جمله محصولات با اهمیت پرفلاکس محسوب می شود و به دلیل رشد روز افزون ترافیک در کلان شهرها و افزایش اجتناب ناپذیر سطح آلایندگی های محیطی، چاره ای جز حذف گرد وغبار ورودی به فضای داخلی خودرو از طریق کانال و دریچه های سیستم تهویه مطبوع وجود ندارد.
قرار گرفتن مداوم در معرض آلایندگی های محیطی با انسان سازگاری نداشته و می تواند باعث بروز صدمات جدی و جبران ناپذیری بر سلامت استفاده کنندگان از خودرو گردد.
با گذشت زمان میکروارگانیسم ها در فضای داخلی خودرو (کابین) تجمع کرده و سلامتی و امنیت سرنشینان را به مخاطره می اندازند.
افزایش میزان باکتری ها در فضای داخلی خودرو (غلظتی بین ۵ تا ۸ برابر حد نرمال) که اصولا” توسط مخاط دستگاه تنفسی جذب نمی شوند، می تواند باعث تحریک غشاء مخاطی ریه، آبریزش چشم، سرگیجه و سردرد، تهوع، واکنش آلرژیک و … گردد. مهار جریان هوای ورودی منجر به یخ زدایی ضعیف، بخار گرفتگی شیشه ها و خستگی زودهنگام سرنشینان خودرو می شود.
عملکرد فیلتر هوای کابین برای سلامتی راننده و سرنشینان خودرو ضروری است. این فیلتر مانع از ورود گرد و غبار، حتی کوچکترین ذرات آلرژی زا به ریه ها می شود و باید توجه داشته باشیم که این ذرات می توانند منجر به آسم یا آلرژی شود.
علاوه بر این، کربن فعالی که در فیلتر هوای کابین به کار رفته است مانع از ورود گرد و غبار و بوهای ناخوشایند به فضای داخلی خودرو می گردد.
هر فیلتر هوای کابین اصلی از سه لایه که شامل دو لایه از الیاف بافته نشده که در میان آن یک لایه کربن فعال قرار گرفته، تشکیل شده است.
یکی از انواع فیلتر هوای کابین فیلتر combi (فیلتری که ذرات آلاینده و گازها را تصفیه می کند) است که غلظت ذرات و گازهای مضر که باعث ایجاد سردرد و سرفه می شوند را کاهش می دهد.
شایان ذکر است PURFLUX علاوه بر فیلتر فوق طیف کاملی از فیلتر هوای کابین را با برخورداری از فن آوری پیشرو در این صنعت ارائه می نماید که این فیلترها با انواع مختلف وسایل نقلیه سازگاری دارند.